Annual Raider Invitational Relays - BOY'S

Hillsborough H.S. April 10, 2004

 

Boys Varsity 4x100m Relay 
1. TOMS RIVER NORTH 44.2 
1) G. Edwards 2) T. Boucher 
3) A. Matos 4) M. Rush 
2. UNION 44.8 
1) B. Weldon 2) L. Laureano 
3) S. Cherilus 4) L. Brewer 
3. WILLINGBORO 45.4 
1) C. Adkins 2) D. Miller 
3) V. Laughlin 4) R. Johnson 
4. RAHWAY 45.7 
1) A. Lee 2) R. Clark 
3) D. Harris 4) J. Jackson 
5. HILLSBOROUGH 46.0 
1) M. Douglas 2) F. Andreyko 
3) B. Fox 4) W. Jones 
5. MANALAPAN 46.0 
1) S. McGee 2) M. Presby 
3) G. High 4) J. Beleer 
7. VOORHEES 47.6 
8. HUNTERDON CENTRAL 47.7 
9. MONTGOMERY 47.8 
10. PENNSAUKEN 49.0 
10. RIDGE 49.0 
12. SPOTSWOOD 50.2 
13. RANCOCOS VALLEY 50.4 
14. BRICK DNF 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity 4x200m Relay 
1. PENNSAUKEN 1:31.3 
1) R. Shepard 2) R. Campbell 
3) D. Miller 4) D. Hamilton 
2. TOMS RIVER NORTH 1:32.2 
1) G. Edwards 2) T. Boucher 
3) M. Fattah 4) M. Rush 
3. WILLINGBORO 1:33.2 
1) C. Adkins 2) Runner #2 
3) V. Laughlin 4) R. Johnson 
4. UNION 1:33.7 
1) B. Weldon 2) L. Laureano 
3) S. Cherilus 4) M. Walker 
5. HILLSBOROUGH 1:36.1 
1) M. Bitten 2) A. Visicaro 
3) A. Mallet 4) F. Andreyko 
6. RAHWAY 1:36.6 
1) A. Lee 2) D. Harris 
3) T. Dagene 4) J. Jackson 
7. MANALAPAN 1:36.9 
8. HUNTERDON CENTRAL 1:37.2 
9. MONTGOMERY 1:38.4 
10. RIDGE 1:38.6 
11. VOORHEES 1:39.2 
12. SCOTCH PLAINS-FANWOOD 1:40.0 
13. SPOTSWOOD 1:43-1/2 
14. BRICK DNF 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity 4x400m Relay 
1. WILLINGBORO 3:28.2 
1) C. Adkins 2) D. Joseph 
3) J. Boyd 4) R. Raglin 
2. HILLSBOROUGH 3:32.2 
1) A. Sahota 2) M. Bitten 
3) F. Kain 4) T. Szwarc 
3. PENNSAUKEN 3:33.0 
1) R. Campbell 2) J. Cook 
3) D. Hamilton 4) R. Shepard 
4. TOMS RIVER NORTH 3:34-1/2 
1) G. Edwards 2) A. Matos 
3) J. Castro 4) T. Boucher 
5. MONTGOMERY 3:46.3 
1) K. Huang 2) M. Durik 
3) M. Ryskin 4) B. Forbes 
6. RAHWAY 3:46.9 
1) A. Lee 2) H. Arriaza 
3) J. Obidienzki 4) J. Jackson 
7. RIDGE 3:47.3 
8. SPOTSWOOD 3:51.8 
9. HUNTERDON CENTRAL 3:59.8 
10. BOUND BROOK 4:01.0 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity 4x800m Relay 
1. WILLINGBORO 8:12.6 
1) J. Watford 2) D. Joseph 1:57.2 
3) S. Harris 4) R. Raglin-Harris 
2. BERNARDS 8:13.1 
1) P. DiGioachinno 2:01.1 2) 
T. Caljean 2:03- 
1/2 
3) J. Palma 2:04.1 4) E. Geilich 2:04.4 
3. BRIDGEWATER-RARITAN 8:24.2 
1) J. Cahill 2) K. Cecchini 
3) D. Catchpole 4) J. Guzman 
4. VOORHEES 8:25.1 
1) D. VanArsdall 2) C. Arasim 
3) K. Alpaugh 4) P. Levasseur 
5. NORTH HUNTERDON 8:26.8 
1) D. DeRosa 2) C. Johnson 
3) D. Taylor 4) E. Hammesfahr 
6. HILLSBOROUGH 8:29.8 
1) F. Irizarry 2) B. Dennis 
3) P. Bernardo 4) R. Lane 
7. SPOTSWOOD 8:42.1 
8. RAHWAY 8:46.1 
9. TOMS RIVER NORTH 8:46.3 
10. HUNTERDON CENTRAL 8:55.3 
11. RIDGE 9:00.1 
12. UNION 9:15.4 
13. CARTERET 9:24-1/2 
14. RANCOCOS VALLEY 9:34.8 
15. IMMACULATA 9:43.7 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity 4x1600m Relay 
1. TOMS RIVER NORTH 18:10.6 
1) C. Pisano 4:32.9 2) TJ Westin 4:36.8 
3) P. Lesniak 4:38.7 4) D. Bingham 4:22.1 
2. BRIDGEWATER-RARITAN 18:45.7 
1) D. Catchpole 2) K. Cecchini 
3) R. DiOrio 4) J. Guzman 
3. SPOTSWOOD 19:13.4 
1) V. Chao 2) M. Moriarity 
3) B. Schedise 4) K. Thorpe 
4. HILLSBOROUGH 19:28.2 
1) C. Miller 2) A. Waltzer 
3) A. Rath 4) P. Bernardo 
5. RIDGE 19:28.7 
1) D. Guglielmo 2) A. Brenner 
3) D. Henderson 4) B. Renz 
6. UNION 20:38.1 
1) M. Sacca 2) I. Lowe 
3) C. Rostel 4) J. Drylewicz 
7. PENNSAUKEN 20:52.1 
8. RANCOCOS VALLEY 
9. MONTGOMERY 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity Sprint Medley Relay 
1. RANCOCOS VALLEY 3:38.3 
1) G. Raines 2) M. McCorta 
3) K. Rosser 4) I. Waterhouse 
2. HILLSBOROUGH 3:39.2 
1) A. Sahota 2) T. Visicaro 
3) A. Mallet 4) R. Lane 1:58.2 
3. MANALAPAN 3:45.2 
1) A. Berger 2) T. Brandlein 
3) J. Belzer 4) M. St. George 
4. TOMS RIVER NORTH 3:48.3 
1) B. Bensor 2) A. Kennelly 
3) J. Cannella 4) J. Castro 
5. PENNSAUKEN 3:51.6 
1) R. Shepard 2) D. Hamilton 
3) D. Lewis 4) R. Cambell 
6. CARTERET 3:54.2 
1) D. Sherman 2) S. Rogers 
3) H. Kuback 4) C. Wilson 
7. BRICK 3:58.3 
8. VOORHEES 3:58.3 
9. BOUND BROOK 3:59.1 
10. NORTH HUNTERDON 4:06.0 
11. WILLINGBORO 4:08.4 
12. SPOTSWOOD 4:08.9 
13. HUNTERDON CENTRAL 4:16.8 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity DMR 
1. PHILLIPSBURG 10:31.9 
1) B. Lein 3:14.3 2) J. Gaymon 49.0 
3) M. Sheridan 2:09.1 4) J. Davis 4:19.7 
2. TOMS RIVER NORTH 10:36.6 
1) D. Bingham 3:10.2 2) J. Castro 
3) TJ Westen 4) C. Pisano 
3. SCOTCH-PLAINS FANWOOD 10:53.3 
1) Z. McGuire 2) K. Rowbotham 
3) S. Smith 4) B. Kopnicki 
4. RANCOCOS VALLEY 11:05.3 
1) I. Waterhouse 2) G. Raines 
3) P. Sullivan 4) T. Dunn 
5. HILLSBOROUGH 11:09.7 
1) C. Miller 2) R. Lane 
3) F. Irizarry 4) B. Dennis 
6. JACKSON MEMORIAL 11:12.4 
1) M. Nelson 2) S. Giussettq 
3) K. Sommers 4) G. Emmons 
7. VOORHEES 11:13.7 
8. SPOTSWOOD 11:27.6 
9. HUNTERDON CENTRAL 11:37.3 
10. BRIDGEWATER-RARITAN 11:37.7 
11. PENNSAUKEN 
12. WILLINGBORO 
13. MONTGOMERY 
14. UNION 
15. MANALAPAN 
16. RAHWAY 
17. IMMACULATA 
18. CARTERET 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity 4x110m Hurdles 
1. TOMS RIVER NORTH 1:01.9 
1) D. Cowan 2) A. Ignaczyk 
3) M. Fattah 4) T. Dastis 
2. UNION 1:06.6 
1) C. Haley 2) W. Cox 
3) D. Gobson 4) M. Walker 
3. HILLSBOROUGH 1:08.0 
1) Tyler Szwarc 2) C. Cichon 
3) . Kain 4) Tim Szwarc 
4. SCOTCH PLAINS FANWOOD 1:09.6 
1) J. Liss 2) N. Berney-Porter 
3) I. Bryant 4) S. Smith 
5. RAHWAY 1:11.9 
1) R. Clark 2) D. Moceikis 
3) J. Shell 4) T. Dagene 
6. HUNTERDON CENTRAL 1:16.1 
1) S. Cook 2) L. Ouyang 
3) M. Saunders 4) J. Mellinger 
7. WILLINGBORO 1:18.3 
8. VOORHEES 1:19.0 
9. BOUND BROOK 1:26.3 
10. RIDGE DQ 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity 3x400m Hurdles 
1. WILLINGBORO 2:56.0 
1) D. Joseph 59.8 2) S. Harris 58.0 
3) R.Raglin-Harris 58.2 
2. RIDGE 2:58.8 
1) M. Mitchell 59-1/2 2) J. Ginsberg 58.8 
3) J. Linton 60.7 
3. JACKSON MEMORIAL 3:01.1 
1) J. Lauro 60.0 2) J. Arneth 60-1/2 
3) K. Nagy 60.6 
4. HILLSBOROUGH 3:04.1 
1) F. Kain 62.1 2) Tim Szwarc 59-1/2 
3) Tyler Szwarc 62-1/2 
5. SPOTSWOOD 3:04.7 
1) M.Dvorak 2) G. Snatkan 
3) S.Farparan 
6. TOMS RIVER NORTH 3:07-1/2 
1) D. Cowan 2) T. Dastis 
3) J. Schmidt 
7. Union 3:10.7 
8. VOORHEES 3:12.8 
9. RAHWAY 3:14.0 
10. HUNTERDON CENTRAL 3:26.4 
11. MANALAPAN 3:29.0 
12. BOUND BROOK 3:35-1/2 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity High Jump Relay 
1. MONTGOMERY 127 
1) A. Willis 67 2) C.Treble 60 
2. JACKSON MEMORIAL 118 
1) J. Staggers 58 2) J. Marquez 60 
3. WILLINGBORO 116 
1) D. Johnson 60 2) J. Boyd 56 
4. SCOTCH PLAINS 116 
1) I. Bryant 56 2) S. Smith 60 
5. HILLSBOROUGH 116 
1) B. Fox 60 2) F. Andreyko 56 
6. TOMS RIVER NORTH 114 
1) B. Santay 58 2) A.Ignaczak 58 
7. CARTERET 112 
8. MANALAPAN 111 
9. RIDGE 110 
10. VOORHEES 1011 
11. UNION 93 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity Long Jump Relay 
1. HILLSBOROUGH 417 
1) F.Andreyko 216 2) B.Fox 201 
2. WILLINGBORO 394-1/2 
1) R.Harris 193-1/4 2) B.Potter 191-1/4 
3. TOMS RIVER NORTH 387 
1) G. Edwards 203-3/4 2) D.Cowan 183-1/4 
4. RIDGE 379-1/2 
1) M.Mitchell 1811 2) J.Linton 1810-1/2 
5. UNION 375-1/2 
1) T.Daughtry 172-1/4 2) C.Haley 203-1/4 
6. JACKSON MEMORIAL 3510-3/4 
1) J.Staggers 180-1/4 2) J.Marquez 1710-1/2 
7. CARTERET 3411-1/2 
8. RAHWAY 345-1/4 
9. VOORHEES 332-1/4 
10. MANALAPAN 315-1/4 
11. BOUND BROOK 304-1/4 
12. MONTGOMERY 28 
13. Scotch Plains 192-1/4 
14. BRICK 1711 
15. SPOTSWOOD 145 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity Triple Jump Relay 
1. UNION 788-3/4 
1) W. Cox 396-1/2 2) B. Weldon 392-1/4 
2. HILLSBOROUGH 7710-1/2 
1) B. Fox 402 2) L. Brown 378-1/2 
3. WILLINGBORO 754-1/4 
1) R. Johnson 371-1/2 2) D. Joseph 382-3/4 
4. JACKSON MEMORIAL 740-3/4 
5. MANALAPAN 723-1/2 
6. TOMS RIVER NORTH 707 
7. SCOTCH PLAINS 691-1/2 
8. VOORHEES 652-1/2 
9. RAHWAY 291 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity Shot Put Relay 
1. MANALAPAN 100-1/2 
1) S. Bachman 491/2 2) J. Kircher 510 
2. HUNTERDON CENTRAL 911/2 
1) D. Vannucci 410 2) B. Donatelli 501/2 
3. BRICK 9011 
1) R. Mahler 444-3/4 2) W. Neidmeyer 466-1/4 
4. RIDGE 899-1/2 
1) B. Brazinski 471/2 2) G. Scribner 479 
5. HILLSBOROUGH 889 
1) C. Berezansky 444 2) M. Kelderman 445 
6. PENNSAUKEN 881/2 
7. NORTH HUNTERDON 6511-1/4 
8. HANOVER PARK 842-1/4 
9. UNION 840 
10. JACKSON MEMORIAL 837-3/4 
11. S. Plans-Fanwood 832-1/4 
12. VOORHEES 801-3/4 
13. RAHWAY 7910 
14. CARTERET 764-1/4 
15. MONTGOMERY 738-1/2 
16. TOMS RIVER NORTH 711-1/4 
17. BOUND BROOK 7010-1/2 
18. SPOTSWOOD 769-1/2 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity Discus Relay 
1. MANALAPAN 2585 
1) S. Bachman 1295 2) J. Kircher 1290 
2. SCOTCH PLAINS FANWOOD 2552 
1) T. Karis 1437 2) M. Fabiano 1117 
3. PENNSAUKEN 25111 
1) S. Bedel 1116 2) M. Harris 1345 
4. UNION 2507 
1) 2) 
5. RAHWAY 2433 
1) A. Neblett 1343 2) 
6. BRICK 23610 
1) R. Sackman 880 2) R. Mahler 14810 
7. MONTGOMERY 2349 
8. HUNTERDON CENTRAL 2196 
9. HILLSBOROUGH 21111 
10. RIDGE 2087 
11. CARTERET 2084 
12. HANOVER PARK 2028 
13. VOORHEES 1984 
14. BOUND BROOK 1798 
15. SPOTSWOOD 950 
16. TOMS RIVER NORTH 797 

First Annual Raider Invitational Relays 
Hillsborough H.S. 
April 10, 2004 
Boys Varsity Javelin Relay 
1. JACKSON MEMORIAL 3157 
1) J. Reggio 1628 2) R. Heudel 15211 
2. HILLSBOROUGH 3072 
1) F. Livelli 15711 2) P. Flynn 1493 
3. HANOVER PARK 30110 
1) J. George 1592 2) M. Froisland 1428 
4. PENNSAUKEN 2845 
1) K. Carpenter 1378 2) A. Kibler 1469 
5. BRICK 2813 
1) S. Meulyndyke 1154 2) R. Mahley 16511 
6. UNION 27811 
1) J. Gelmi 1283 2) R. Holmes 1508 
7. RAHWAY 2649 
8. SCOTCH PLAINS FANWOOD 26210 
9. TOMS RIVER NORTH 2608 
10. VOORHEES 2604 
11. CARTERET 2474 
12. HUNTERDON CENTRAL 2452 
13. MONTGOMERY 2377 
14. RIDGE 2191 
15. SPOTSWOOD 2139 
16. BOUND BROOK 1958 


RETURN TO RESULT MENU

GO TO MAIN MENU