ED GRANT'S 2011-2012 NEW JERSEY INDOOR TRACK ALL STATE TEAMS
BOYS
FIRST
TEAM
55M Fabian Santiago, Oakcrest Sr.
400M Najee Glass, St. Peter’s Sr.
800M Ben Malone, Pascack Valley Jr.
1600M Edward Cheserek, St. Benedict’s Jr.
3200M Edward Cheserek, St. Benedict’s Jr.
HH Jermaine Collier, Trenton Sr.
HJ Hakiem Horton, Trenton
Jr.
PV Craig Hunter, Robbinsville Jr.
LJ Anthony Averett, Woodbury Jr.
TJ Ryan North, Southern Ocean Sr.
SP Braheeme Days, Bridgeton Jr.
800R Trenton
1600R Christian Brothers
3200R Christian Brothers
4MR Christian Brothers
SMR St. Benedict’s
DMR Christian Brothers
SHR Oakcrest
SECOND TEAM
55M Darnell
Charles, Oakcrest Sr.
400M Darrell Bush, Woodbury Sr.
800M Allen Eke, Union Catholic Sr.
1600M George
Kelly, Christian Bros. Sr.
3200M Tim
Ball, Piscataway Sr.
HH Isaac
Williams, Willingboro Sr.
HJ Ryan North, Southern Ocean Sr.
PV Eric Geider. Demarest Jr.
LJ Jamal
Williams, Teaneck Sr.
TJ Jonathan Pitts, So. Brunswick Jr.
SP Christopher
Staton, Franklin Sr.
800R West Orange
1600R Oakcrest
3200R Cherokee
6400R Christian Brothers B
SMR Pascack Valley
DMR St. Benedict’s
SHR Jackson
THIRD TEAM
55M Reggie Morton, Oakcrest Sr.
400M Naija Omari, St. Benedict’s So.
800M A.J. Chavez, WW-Plainsboro So. Sr.
1600M Everett Price, New Providence Sr.
3200M Matt Nelson, Barnegat Jr.
HH Geordan Ferguson, Manchester Twp Sr.
HJ Kenyon Wright, St. Benedict’s Sr.
PV Chris Voda, Bernards Sr.
LJ Charles Kerr, Lawrenceville Sr.
TJ Roland Gamez, Hasbrouck Hts Sr.
SP Sam Mattis, East Brunswick Sr.
800R Oakcrest
1600R Cherry Hill East
3200R Union Catholic
6400R Don Bosco
SMR Union Catholic
DMR Piscataway
SHR Hackensack
GIRLS
FIRST TEAM
55M Myasia Jacobs, Paramus Catholic Sr.
400M Olivia Baker, Columbia So.
800M Ajee Wilson, Neptune Sr.
1600M Liana Marzano, Red Bank Cath. Sr.
3200M Dana Giordano, Bernards Sr.
55H Stey’ce McNail, Winslow Twp Sr.
HJ Kyaira
Wright-Harmon, Frnkln Sr.
PV Chelsea Vaughan, So. Ocean Sr.
LJ Keturah Orji, Mt. Olive So.
TJ Addie Sonaike, Montgomery Sr.
SP Theresa Picciallo, IHA Sr.
800R Columbia
1600R Columbia
3200R Red Bank Catholic
6400R Ridgewood
SMR Lenape
DMR Lenape
SHR Newark
Tech
SECOND
TEAM
55M Haisha Bisiolu, Union Fr.
400M Jennifer Edobi, Union Fr.
800M Emma Duffey, Lenape Sr.
1600M Maria Ruskan, Bridgewater Jr.
3200M Mackenzie Barry, Mendham So.
55H Samantha Jensen, Central Ocean Jr.
HJ Noel Jancewicz, Robbinsville So.
PV Marlee Sabatino, Hillsboro So.
LJ Cidae’a Woods,f Winslow Twp So.
TJ Bryanna Grant, Cranford Jr.
SP Andrea McKenna, SJ Vianney Sr.
800R Union
1600R Pope John
3200R Lenape
6400R Lenape
SMR Columbia
SHR Union
THIRD TEAM
55M Annie Johnson, Shawnee Sr.
400M Nichole Candelaria, Newark Tech Sr.
800M Ashlynn Fields, Mt. St. Dominic Sr.
1600M Claudia DiSomma, Sparta Jr,
3200M Megan Lacy, Cherokee Sr.
55H Dashana Ransome, Irvington
Sr.
HJ Brianna Singleton, Newark Tech So.
PV Emily Shipley, Hillsboro Sr.
LJ Addie Sonaike, Montgomery Sr.
TJ Iana Amsterdam, Newark Tech Jr.
SP Alexis Kennedy, Millville Sr.
800M Newark Tech
1600M Lenape
3200R Mt. St. Dominic
6400R Jackson
SMR Sparta
DMR Mt. St. Dominic
SHR Franklin