TOP 100 5K TIMES FROM THE BATTLE OF MONMOUTH CLASS MEET
Ty Jensen winner of the senior race with the fastest time of the day and a new senior record of 16:21.5
Scullion's Timing Hy-Tek's MEET MANAGER
09/17/00 11:51 AM THE MONMOUTH BATTLEFIELD CLASS MEET
BATTLEFIELD STATE PARK - Saturday 09/16/00
RANK ATHLETE YR SCHOOL SEED TIME
==== ========================= === ========================= ===========
1 Jensen, Ty marlboro * 16:21.50
2 Zarrillo, Vinnie SOUTHERN REGIONAL * 16:30.10
3 Donovan, Brian EAST BRUNSWICK * 16:36.60
4 Repka, Christopher Hightstown High School * 16:41.40
5 Clark, Adam SOUTHERN REGIONAL * 16:56.80
6 Payan, Isreal COLTS NECK * 17:00.80
7 Brown, Erik MONMOUTH REGIONAL * 17:07.50
8 Puello, Edwin Ocean Township * 17:09.60
9 Randal, Matthew SOUTH BRUNSWICK H.S. * 17:14.80
10 Klapper, Jeremy Hightstown High School * 17:21.50
11 Scott, Brian WEST-WINDSOR PLAINSBORO N* 17:23.10
12 Biri, Drew SOUTH BRUNSWICK H.S. * 17:27.60
13 Wareham, Rob SOUTHERN REGIONAL * 17:30.60
14 Thomas, Adam Point Pleasant Borough * 17:35.10
15 Santifort, Tom Mater Dei * 17:36.00
16 Hurst, William Matawan Regional * 17:37.60
17 Ventura, Jorge COLTS NECK * 17:47.90
18 Reinold, Andrew Matawan Regional * 17:50.30
19 Bailey, Greg EAST BRUNSWICK * 17:52.50
20 Foran, Sean MANASQUAN HIGH SCHOOL * 17:58.50
21 Rinaldy, Robert WALL * 17:59.50
22 Stanziano, Joe SOUTHERN REGIONAL * 18:01.10
23 Kelly, Bryan SOUTH BRUNSWICK H.S. * 18:04.00
24 Mc Bain, Bill Ocean Township * 18:06.20
25 MC Donald, Dan SOUTH BRUNSWICK H.S. * 18:06.90
26 Bolsch, John RARITAN * 18:09.40
27 Donnelly, Craig Montgomery High School * 18:11.00
28 Healy, Ryan SOUTHERN REGIONAL * 18:11.10
29 Daber, Robert Point Pleasant Borough * 18:14.40
30 Clapp, Andrew Point Pleasant Borough * 18:18.20
31 D'Ambrosio, Keith Mater Dei * 18:19.40
32 Antug, Tom Freehold Township * 18:20.90
33 Shatskov, Alex EAST BRUNSWICK * 18:20.90
34 Harms, Joe Hightstown High School * 18:21.20
35 Donovan, Vic RARITAN * 18:21.70
36 Collins, Mark WEST-WINDSOR PLAINSBORO N* 18:23.40
37 Brown, Kyle MANASQUAN HIGH SCHOOL * 18:25.30
38 Kliegman, Gary EAST BRUNSWICK * 18:25.30
39 Kim, Chris JOHN P STEVENS * 18:27.70
40 Glynn, Matt Ocean Township * 18:28.90
41 Boehler, Joe RARITAN * 18:29.30
42 Vladimir, Jason EAST BRUNSWICK * 18:31.30
43 Blackborow, Mark EAST BRUNSWICK * 18:32.60
44 Laroia, Rishi JOHN P STEVENS * 18:37.40
45 Mugger, Andy Freehold Township * 18:38.40
46 Verrault, Brandon Hightstown High School * 18:38.60
47 Gorka, Chad Montgomery High School * 18:39.30
48 barr, matt Manalapan * 18:41.90
49 Yeager, Scott SOUTH BRUNSWICK H.S. * 18:42.50
50 Bransley, Kevin Ocean Township * 18:43.10
51 Schiff, Steven Manalapan * 18:43.70
52 Reed, Chris Freehold Township * 18:45.30
53 Hartigan, Matt Manalapan * 18:45.60
54 Gfroehrer, Jim MANASQUAN HIGH SCHOOL * 18:46.70
55 Mc Cauliffe, Mike Ocean Township * 18:46.90
56 Leimbach, Andrew COLTS NECK * 18:47.10
57 O'Malley, Ryan SOUTHERN REGIONAL * 18:48.60
58 Cangiano, Andrew Manalapan * 18:51.30
59 Bradley, Chris Matawan Regional * 18:52.20
60 Coomber, James marlboro * 18:54.10
61 Trauerna, Charles Freehold Township * 18:58.00
62 Marmora, Joe Ocean Township * 19:00.10
63 Desai, Kavan Manalapan * 19:00.60
64 Poorten, Tom SOUTH BRUNSWICK H.S. * 19:01.30
65 Woerner, Nick SOUTHERN REGIONAL * 19:02.60
66 Dockery, Joe RARITAN * 19:04.40
67 Kowalczyk, Chris JOHN P STEVENS * 19:05.30
68 McGann, Kevin COLTS NECK * 19:05.40
69 Davidian, Oren JOHN P STEVENS * 19:08.00
70 O'Connor, Matt Mater Dei * 19:10.00
71 Ries, Justin MONMOUTH REGIONAL * 19:14.40
72 Huza, Robert Matawan Regional * 19:15.70
73 Lunde, Dan marlboro * 19:15.90
74 Mollema, Keith SOUTHERN REGIONAL * 19:16.00
75 Prives, Glenn EAST BRUNSWICK * 19:17.00
76 Higgins, Damien Point Pleasant Borough * 19:18.20
77 Price, Jay Mater Dei * 19:19.00
78 Gaffey, Jim Freehold Township * 19:19.50
79 Portelli, Brandon marlboro * 19:21.00
80 Chejade-Bloom, Raphael SOUTH BRUNSWICK H.S. * 19:22.30
81 Luisi, Daniel Point Pleasant Borough * 19:23.00
82 Weiss, Adam Manalapan * 19:25.10
83 Pilipetskii, Segei COLTS NECK * 19:27.50
84 Reichelt, Max WALL * 19:29.60
85 Wain, Jason Manalapan * 19:30.20
86 Lodato, Tom WEST-WINDSOR PLAINSBORO N* 19:30.40
87 Firner, Ben Neptune High School * 19:30.70
88 Conroy, Owen Point Pleasant Borough * 19:31.40
89 Norbut, Donald Matawan Regional * 19:32.40
90 Maietta, Brian EAST BRUNSWICK * 19:32.70
91 morgan, mike Manalapan * 19:33.10
92 MC Gee, John SOUTH BRUNSWICK H.S. * 19:34.70
93 Wladich, James WALL * 19:36.40
94 morgan, matt Manalapan * 19:36.60
95 Hurst, Sean Matawan Regional * 19:37.50
96 Rhodes, Calvin TRENTON CENTRAL * 19:38.70
97 Czekanski, Chris Montgomery High School * 19:39.50
98 Anstadt, Mike Mater Dei * 19:41.50
99 Stone, Alex Manalapan * 19:42.60
100 Weinstock, Graig Ocean Township * 19:43.00
RETURN TO 2000 CROSS COUNTRY RESULTS
RETURN TO MAIN MENU