BOYS 2K GROUP MEET TOP TIMES
These times are from all of the boys 5000 meter races.
1 Mike Myers 12 EASTERN SENIOR H.S. * 15:54.60
2 Marc Pelerin 11 CHEROKEE HIGH SCHOOL * 16:04.90
3 Chad Lyons 12 OVERBROOK REGIONAL * 16:08.00
4 William Canon 12 MEMORIAL HIGH SCHOOL * 16:12.50
5 Adam Ambrus 12 SHAWNEE HIGH SCHOOL * 16:15.70
6 Brian Boyette PARSIPPANY HILLS HIGH SCH* 16:16.90
7 Ty Jensen 12 MARLBORO * 16:21.10
8 Dan Deichert 10 EASTERN SENIOR H.S. * 16:24.20
9 Thomas Falvey 12 CHRISTIAN BROTHERS ACAD * 16:24.60
10 Patrick Slattery MOUNT OLIVE * 16:25.80
11 Vinnie Zarrillo 12 SOUTHERN REG * 16:29.60
12 Gray Reinhard 11 MORRISTOWN HIGH SCHOOL * 16:33.20
13 Dan Harding 11 OLD BRIDGE H.S. * 16:35.10
14 Andrew Riviello 10 EASTERN SENIOR H.S. * 16:35.40
15 Robert Cannon 12 TOMS RIVER SOUTH H.S. * 16:35.70
16 Trevor Rozier-Byrd 12 CHRISTIAN BROTHERS ACAD * 16:37.30
17 Matt Mueller 11 CHEROKEE HIGH SCHOOL * 16:37.70
18 Brian Derasmo 12 MIDDLETOWN NORTH * 16:38.00
19 Jeffrey Peterson 11 CHRISTIAN BROTHERS ACAD * 16:38.80
20 James Holden 12 BRIDGETON * 16:40.00
21 Erik Brown 11 MONMOUTH REGIONAL * 16:40.70
22 Cole Dailey 12 RUTHERFORD HIGH SCHOOL * 16:43.30
23 Nat Glackin 12 CHRISTIAN BROTHERS ACAD * 16:44.30
24 Joe Jacobs 12 BUTLER HIGH SCHOOL * 16:48.70
25 Jeremy Solomon 12 EDISON HIGH SCHOOL * 16:49.40
26 Lou Albano 12 PEQUANNOCK THOWNSHIP HS * 16:49.70
27 Erich Reulbach 12 CHRISTIAN BROTHERS ACAD * 16:49.70
28 Roger Ellis 12 SAINT JOHN VIANNEY * 16:52.00
29 Kevin Fortkiewicz 11 BLOOMFIELD HIGH SCHOOL * 16:52.40
30 Jeremy Klapper HIGHTSTOWN * 16:52.40
31 Brian Donovan 12 EAST BRUNSWICK HIGH SCH * 16:53.10
32 James Weichert 12 DELBARTON * 16:53.60
33 Joe Lesniak 11 TOMS RIVER NORTH * 16:54.30
34 Chris Platt 10 HADDONFIELD MEMORIAL * 16:54.80
35 Robert Wallden 11 SCOTCH PLAINS-FANWOOD * 16:55.20
36 Anderson Tejada 11 MEMORIAL HIGH SCHOOL * 16:58.10
37 Peter Gerboth 10 DON BOSCO PREP * 16:58.70
38 Eddie Baynes 10 TOMS RIVER SOUTH H.S. * 16:59.40
39 James Clifford 12 DON BOSCO PREP * 16:59.40
40 Andrew Lovrich RAMSEY HIGH SCHOOL * 16:59.50
41 Brian Gertzen 10 MAINLAND REGIONAL H. S. * 16:59.90
42 Donald Emanuel SOMERVILLE * 17:00.10
43 Dave Tidey 12 BRIDGEWATER-RARITAN * 17:00.10
44 Bernie Muller 12 DELBARTON * 17:00.60
45 Matt Van Antwerp 12 JEFFERSON TOWNSHIP * 17:00.60
46 Ryan Sharkey 11 TOMS RIVER NORTH * 17:00.80
47 Oskar Nordenbring 9 MONTCLAIR KIMBERLEY ACAD.* 17:01.90
48 Robbie Wareham 12 SOUTHERN REG * 17:02.10
49 Matt Collins RAMSEY HIGH SCHOOL * 17:02.20
50 Owen Bourgholtzer 11 MAHWAH HIGH SCHOOL * 17:02.60
51 Brian Richards 12 HUNTERDON CENTRAL * 17:02.70
52 Rob Barger 12 EASTERN SENIOR H.S. * 17:03.20
53 Jonathan Fox 10 HUNTERDON CENTRAL * 17:03.60
54 Greg Langley 11 RED BANK REGIONAL HS * 17:03.60
55 Israel Rodriguez 12 RED BANK REGIONAL HS * 17:04.00
56 Derek Storbeck 12 WAYNE VALLEY HIGH SCHOOL * 17:04.00
57 Ambar Patel PARSIPPANY * 17:04.50
58 Peter Hess 10 TOMS RIVER NORTH * 17:04.90
59 Keith Krieger 10 CHEROKEE HIGH SCHOOL * 17:05.10
60 Mike Ritchie 12 PAUL VI * 17:05.20
61 Joe McCann 11 MORRIS HILLS * 17:05.40
62 David Webster 10 SUMMIT HS * 17:06.10
63 Joseph Clabby RUMSON-FAIR HAVEN * 17:06.80
64 Sean Rath 11 MIDDLETOWN SOUTH * 17:08.40
65 Sean Shokry 10 HANOVER PARK HIGH SCHOOL * 17:08.80
66 Mike Busarello 11 PAUL VI * 17:09.30
67 Patrick Kilcoin 11 CHEROKEE HIGH SCHOOL * 17:09.30
68 Danny Ciambrone 10 MIDDLETOWN SOUTH * 17:09.80
69 Joe Hanlon 12 MOORESTOWN * 17:11.00
70 Rich Lafergola 10 OLD BRIDGE H.S. * 17:11.20
71 Adam Clark 12 SOUTHERN REG * 17:12.30
72 Patrick Stevenson 11 BISHOP EUSTACE PREP * 17:12.30
73 Pete Keane 12 HADDONFIELD MEMORIAL * 17:12.70
74 Cesar Cordero DOVER * 17:13.50
75 Ryan Bennett 10 OLD BRIDGE H.S. * 17:14.20
76 Rich Weimert 12 DON BOSCO PREP * 17:14.20
77 James Western 12 WALLKILL VALLEY REGIONAL * 17:15.10
78 Edwin Puello 12 OCEAN TOWNSHIP * 17:15.80
79 Jeff Zola 12 DEPTFORD HIGH SCHOOL * 17:16.70
80 Jorge Ventura 11 COLTS NECK * 17:16.80
81 Peter Tavis 12 RIVER DELL REGIONAL * 17:17.20
82 Dane Garlasco 09 NORTH. VALLEY@DEMAREST * 17:17.50
83 Steve Ridenour 11 CHEROKEE HIGH SCHOOL * 17:17.50
84 Joe Davidson 11 HOPEWELL VALLEY * 17:18.70
85 Mark Rabinowitz 12 OLD BRIDGE H.S. * 17:19.40
86 Matt McDonough NORTH HUNTERDON * 17:20.50
87 Nelson Castro 11 ELIZABETH HIGH SCHOOL * 17:20.80
88 Matthew Kinkade 11 CHRISTIAN BROTHERS ACAD * 17:21.30
89 Michael Accordino 10 NORTH. VALLEY@DEMAREST * 17:21.40
90 Luis Ortiz 12 MEMORIAL HIGH SCHOOL * 17:21.70
91 Paul Rosa 10 DELBARTON * 17:21.70
92 William Hurst 02 MATAWAN REGIONAL HIGH SCH* 17:22.20
93 K.C. Brown 11 CRANFORD HIGH SCHOOL * 17:22.30
94 Guy Antoine 12 COLUMBIA HIGH SCHOOL * 17:22.50
95 Brad Ellis 12 BRIDGEWATER-RARITAN * 17:23.30
96 James Johnson 11 WEST DEPTFORD * 17:23.90
97 Michael Dixon 12 SCOTCH PLAINS-FANWOOD * 17:24.00
98 Tim Paule 11 OLD BRIDGE H.S. * 17:24.10
99 Dan Moschella 11 DELBARTON * 17:24.60
100 Brock Silvestri 11 SAINT ROSE HIGH SCHOOL * 17:24.60
RETURN TO RESULT MENU
RETURN TO HOME PAGE