NJSIAA SOUTH SECTIONAL
GROUP II GIRL'S
HY-TEK's Meet Manager
2013 NJSIAA/Star-Ledger/M-F Athletics - 11/9/2013
Cross-Country Sectional Championships
Delsea High School - Ed Colona, Meet Director
Last Completed Event
Event 5 Girls 5k Run CC Group II
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Group 2 Results 5000 Run
1 Gess, Briana FR Haddonfield 5:50 18:05 1
2 Zodl, Lauren JR Pinelands 6:04 18:51 2
3 Siegle, Kristin SO Buena 6:22 19:47 3
4 Schroeter, Meg FR Haddonfield 6:24 19:52 4
5 DeCoursey, Lauren JR Haddonfield 6:26 20:00 5
6 Lynch, Lauren FR Haddonfield 6:31 20:13 6
7 Gostovich, Alexa FR Haddonfield 6:33 20:19 7
8 Daiutolo, Emily Sterling 6:35 20:26 8
9 Testa, Lisa SR Buena 6:36 20:28 9
10 Schriever, Gillian JR Pinelands 6:36 20:30 10
11 Bolinger, Molly SR Haddonfield 6:38 20:37 11
12 Testa, Gina SR Buena 6:40 20:42 12
13 Plunkett, Clare SR Haddonfield 6:44 20:53 13
14 Gallatig, Isabel FR Woodstown 6:49 21:10 14
15 LaBenski, Emily SO Deptford 6:52 21:18 15
16 Dugan, Brianna SR Deptford 6:56 21:30 16
17 Schneider, Katarina FR Deptford 6:58 21:38 17
18 Mays, Brianna SR Cedar Creek 7:00 21:44 18
19 Lombard, Amy Sterling 7:02 21:49 19
20 Gulya, Brielle FR Pinelands 7:02 21:49 20
21 Donnelly, Rachael FR Buena 7:10 22:15 21
22 DeFoor, Geena SO Buena 7:11 22:18 22
23 Wilson, Candice 11 Ccit Penn 7:11 22:19 23
24 Rodgers, Julia JR Woodstown 7:13 22:24 24
25 Quigley, Jannah SO West Deptford 7:15 22:29 25
26 Roth, Emily FR Pinelands 7:15 22:30 26
27 Ward, Heather SO West Deptford 7:16 22:33 27
28 Thayres, MacKenzie JR West Deptford 7:16 22:33 28
29 Connelly, Melissa SR Cedar Creek 7:17 22:36 29
30 Hart, Alexis FR Woodstown 7:20 22:45 30
31 McLaughlin, Darcy FR Cedar Creek 7:22 22:52 31
32 O'Connor, Erin SO Barnegat 7:22 22:54
33 Biondi, Janessa SO Buena 7:23 22:55 32
34 Schenker, Julia JR Cedar Creek 7:25 23:02 33
35 Sabol, Jennie SO Woodstown 7:26 23:05 34
36 Carter, Jo Sterling 7:28 23:10 35
37 Finney, Amani JR Bcit Medford 7:30 23:17 36
38 Murphy, Annie SR Deptford 7:35 23:33 37
39 Lori-Ann, Johnson FR West Deptford 7:36 23:35 38
40 Mastrando, Marissa Gateway/Woodbury 7:38 23:40 39
41 Atkinson, Megan JR Cedar Creek 7:38 23:41 40
42 Klotz, Gabby SR West Deptford 7:39 23:45 41
43 Boyle, Candace JR Pinelands 7:41 23:50 42
44 Clark, Jordan SO Buena 7:42 23:53 43
45 Urquhart, Micaela SR Middle Township 7:42 23:54 44
46 Mullings, Monique SR Pleasantville 7:44 24:00
47 Breggren, Maria Gateway/Woodbury 7:44 24:01 45
48 Gonzalez, Esmeralda 10 Ccit Penn 7:45 24:04 46
49 Smith, Jasmine Gateway/Woodbury 7:47 24:10 47
50 Barone, Kara SO Deptford 7:49 24:17 48
51 Mankow, Kaylee FR Cedar Creek 7:51 24:22 49
52 Alleyne, Andrea SR Barnegat 7:53 24:29
53 Watkins, Safia Sterling 7:55 24:34 50
54 Saunders, Jessica Gateway/Woodbury 7:55 24:36 51
55 Cream, Harmony Sterling 7:58 24:45 52
56 Aquino, Shalisa Gateway/Woodbury 7:58 24:45 53
57 Larkin, Allison JR Barnegat 7:59 24:48
58 Bailey, Siani 11 Ccit Penn 7:59 24:48 54
59 Mayo, Nakima SO Bcit Medford 8:00 24:49 55
60 Gould, Angelika SO Bridgeton 8:00 24:51
61 Mendez, Stephanie 11 Ccit Penn 8:04 25:03 56
62 Joyner, Tanner JR Woodstown 8:04 25:04 57
63 Wheaton, Sydney SR Middle Township 8:08 25:16 58
64 Arrigo, Dominique Sterling 8:12 25:28 59
65 Ayala, Jeislyn 11 Ccit Penn 8:17 25:43 60
66 Riggitano, Julianna SR Middle Township 8:18 25:47 61
67 Soultz, Morgan JR Woodstown 8:19 25:48 62
68 Reed, Jainajua SO West Deptford 8:23 26:02 63
69 Santana, Idalis FR Cedar Creek 8:23 26:03 64
70 Caminos, Malia SO Middle Township 8:24 26:05 65
71 Maefitano, Hannah Gateway/Woodbury 8:25 26:09 66
72 Williams, Kaylee JR Pinelands 8:34 26:36 67
73 Melton, Arianna Sterling 8:38 26:48 68
74 Mickens, Tatianna FR Pinelands 8:38 26:48 69
75 Thomson, Megan SO Middle Township 8:42 27:01 70
76 Applegate, Jil SR Barnegat 8:49 27:23
77 Kitchen, Valerie 11 Ccit Penn 8:52 27:30 71
78 Toth, Gabby FR Middle Township 8:52 27:31 72
79 Forgenie, Sherlana FR Bcit Medford 8:57 27:46 73
80 Ijames, Aniyah SO Bcit Medford 8:57 27:47 74
81 Kelly, Madison SO Woodstown 9:07 28:17 75
82 Fangayen, Grail SR Middle Township 9:29 29:27 76
83 Marsh, Jeraca JR Bcit Medford 9:45 30:16 77
84 Hameed, Hassana JR Bridgeton 10:03 31:12
85 Burgos, Ninoshka 12 Ccit Penn 10:05 31:18 78
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Group 2 Results 5000 Run
1 Haddonfield 23 1 4 5 6 7 11 13
Total Time: 1:38:29.00
Average: 19:41.80
2 Buena 67 3 9 12 21 22 32 43
Total Time: 1:45:30.00
Average: 21:06.00
3 Pinelands 100 2 10 20 26 42 67 69
Total Time: 1:47:30.00
Average: 21:30.00
4 Deptford 133 15 16 17 37 48
Total Time: 1:52:16.00
Average: 22:27.20
5 Cedar Creek 151 18 29 31 33 40 49 64
Total Time: 1:53:55.00
Average: 22:47.00
6 Woodstown 159 14 24 30 34 57 62 75
Total Time: 1:54:28.00
Average: 22:53.60
7 West Deptford 159 25 27 28 38 41 63
Total Time: 1:54:55.00
Average: 22:59.00
8 Sterling 164 8 19 35 50 52 59 68
Total Time: 1:54:44.00
Average: 22:56.80
9 Gateway/Woodbury 235 39 45 47 51 53 66
Total Time: 2:01:12.00
Average: 24:14.40
10 Camden Cty Tech Pennsauke 239 23 46 54 56 60 71 78
Total Time: 2:01:57.00
Average: 24:23.40
11 Middle Township 298 44 58 61 65 70 72 76
Total Time: 2:08:03.00
Average: 25:36.60
12 Burlington Co, IT Medford 315 36 55 73 74 77
Total Time: 2:13:55.00
Average: 26:47.00
RETURN TO 2013 CROSS COUNTRY RESULTS MENU
RETURN TO HOME PAGE